Jdi na obsah Jdi na menu

AKTUALITY

Vzpomínka na Jiřího Kuchaře
se zármutkem jsme přijali v minulých dnech smutnou zprávu, že nás navždy opustil náš dlouholetý člen a funkcionář výboru naší organizace pan Jiří Kuchař. kuchar-jiri.jpg
Zemřel 24. ledna 2018 po krátké nemoci ve věku nedožitých 78 let. 
Odešel pro nás nečekaně a v naší paměti zůstane zapsaný jako obětavý, poctivý a čestný člověk ,který zasvětil svůj volný čas fungování naší organizace. 

Pokud jste znali pana Jiřího Kuchaře věnujte mu společně s námi tichou vzpomínku.
Petrův zdar

Výbor MRS PS Kroměříž
Zveřejněno 27.1.2018


 
 

 

 

Vzpomínka na pana Jaroslava Vojíka, 44.jpg
určitě si na něho vzpomenete, na dlouholetého hospodáře naší místní organizace MRS , na uznávaného odborníka rybochovu, na zapáleného rybáře a čestného člena Moravského rybářského svazu.
Byl pro nás mnohé vzorem a také přítelem. O to byla pro nás zpráva o jeho náhlém úmrtí dne 18.7. 2014 smutnější. Vždyť ještě na rybářských závodech přišel mezi nás a mohli jsme si popovídat o časech rybaření , které jsou pro mladou generaci jen stránkami v dějepise nebo beletrií.

Dnes již budeme moci jen vzpomínat. Při prohlížení zažloutlých archivních černobílých fotografií vzpomeneme na vše, co pan Jaroslav Vojík udělal pro naši organizaci, na jeho obětavost, na jeho přirozené a přátelské vystupování...
Prostě zůstane jen vzpomínka na kamaráda, rybáře...
Kdo jste znali pana Jaroslava Vojíka, věnujte mu společně s námi tichou vzpomínku. "Petrův"

 

Zveřejněno 23.7.2014

 

 

 

jaroslav-jaros.jpgVzpomínka na pana Jaroslava Jaroše,
určitě si ho pamatujete z každého výlovu, kde i přes svůj věk pravidelně obsluhoval váhu. Měl v sobě kus noblesnosti, ale i čipernosti. Oslovoval nás svým svérázným, kultivovaným
humorem. Byl to náš dlouholetý přítel a kamarád, než přišel poslední květnový týden, kdy jsme se dozvěděli smutnou zprávu o jeho úmrtí. Zemřel pro nás neočekávaně ve věku 80 let.
Dnes již budeme moci jen vzpomínat, při výlovu, kdy  budeme usazovat starou váhu a budeme se ohlížet , kde bude Jara sedět a nebo při jednání výboru nenajdeme stříbrnou hlavu a neuslyšíme rozvážný tón hlasu.
Prostě zůstane jen vzpomínka.
Kdo jste znali pana Jaroslava Jaroše, věnujte mu společně s námi tichou vzpomínku. 

Výbor MRS MO Kroměříž
Zveřejněno 17.6.2013

 

Vzpomínka na Miroslava Večerku, mirek-vecerka1.jpg
dnes ráno (12.4.2013) nás zaskočila smutná zpráva o náhlem úmrtí našeho dlouholetého člena, funkcionáře, obětavého člověka a kamaráda pana Miroslava Večerky.
Odešel pro nás nečekaně, v plné síle 58 let a o to je jeho odchod pro nás smutnější. Všichni, kdo jste Mirka Večerku znali, věnujte mu společně s námi tichou vzpomínku.
Zarmoucené rodině vyjadřujeme hlubokou a upřímnou soustrast.

 

Výbor MRS MO Kroměříž
12.4.2013

 

 

 

 Vzpomínka na Mgr. Ivana Bajzu 
se zármutkem jsme přijali smutnou zprávu, že nás navždy opustil náš dlouholetý člen, kamarád a přítel Ivan Bajza.

img_0812bw.jpgZemřel 24. března 2012 po krátké nemoci ve věku 76 let.
V naší paměti zůstane zapsaný jako poctivý a čestný člověk ,který zasvětil svůj volný čas výchově mladých rybářů, kterým předával své zkušenosti a rybářské dovednosti.
Věříme, že řada z nich si společně s námi v tuto chvíli vybaví  Mgr. Ivana Bajzu jako milého a klidného člověka, který uměl poradit, pochválit, ale i rozumně napomenout.
Existuje-li rybářské nebe, tak určitě má v něm Ivan čestné místo.
Pokud jste znali Mgr. Ivana Bajzu věnujte mu společně s námi tichou vzpomínku. Petrův zdar!

Výbor MRS MO Kroměříž
Zveřejněno 13.4.2012

 

 

 

Kormoráni okupují náš revír.
Již na Výroční členské konferenci byla vedena rozsáhlá diskuze na téma plenění našich revírů nálety kormoránů.
Pro dokumentaci jsme zaznamenali na fotografijích jejich sněm na řece Moravě u rekreačního střediska Haná pod bývalým kroměřížským cukrovarem.
Na dalších fotografiích je jejich úlovek 50cm Parma, kterou dokáží bez problémů ulovit a vytáhnou na led. Podívejte se na fotogalerii.
Doufejme jen , že jednání s úřady o povolení snížení jejich počtu budou urychleně uzavřena a myslivecká sdružení nám zajistí jejich redukování.
Sledujte dál  kormorány na rybářských revírech a pokud budete mít možnost zachytit jejich práci a nebo vyskyt na fotografii zašlete na náš e-mail.

Zveřejněno 16.3.2012

 

MO MRS Kroměříž v současné době registruje 785 členů, a v letošním roce oslaví 110 výročí svého založení.

Zveřejněno 19.2.2012

 

Rybolov na štěrkovišti Hulín
Vzhledem k tomu, že štěrkoviště je stále pracoviště  a rybolov byl umožněn jen na základě dohody o respektování tohoto stavu, je nutné dodržovat zákazy, které vycházejí z interních nařízení pro toto pracoviště.
Mezi ně patří i dodržování zákazu vjezdu motorových vozidel, parkování přímo u vody, stanování a používání člunů.
Při nedodržování zákazů může dojít i k vyjmutí této vody z revírů MRS.