Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUALITY

jaroslav-jaros.jpg

Vzpomínka na pana Jaroslava Jaroše,
určitě si ho pamatujete z každého výlovu, kde i přes svůj věk pravidelně obsluhoval váhu. Měl v sobě kus noblesnosti, ale i čipernosti. Oslovoval nás svým svérázným, kultivovaným
humorem. Byl to náš dlouholetý přítel a kamarád, než přišel poslední květnový týden, kdy jsme se dozvěděli smutnou zprávu o jeho úmrtí. Zemřel pro nás neočekávaně ve věku 80 let.
Dnes již budeme moci jen vzpomínat, při výlovu, kdy  budeme usazovat starou váhu a budeme se ohlížet , kde bude Jara sedět a nebo při jednání výboru nenajdeme stříbrnou hlavu a neuslyšíme rozvážný tón hlasu.
Prostě zůstane jen vzpomínka.
Kdo jste znali pana Jaroslava Jaroše, věnujte mu společně s námi tichou vzpomínku.
 

Výbor MRS MO Kroměříž
Zveřejněno 17.6.2013

 

Vzpomínka na Miroslava Večerku, mirek-vecerka1.jpg
dnes ráno (12.4.2013) nás zaskočila smutná zpráva o náhlem úmrtí našeho dlouholetého člena, funkcionáře, obětavého člověka a kamaráda pana Miroslava Večerky.
Odešel pro nás nečekaně, v plné síle 58 let a o to je jeho odchod pro nás smutnější. Všichni, kdo jste Mirka Večerku znali, věnujte mu společně s námi tichou vzpomínku.
Zarmoucené rodině vyjadřujeme hlubokou a upřímnou soustrast.

 

Výbor MRS MO Kroměříž
12.4.2013

 

 

 

 Vzpomínka na Mgr. Ivana Bajzu 
se zármutkem jsme přijali smutnou zprávu, že nás navždy opustil náš dlouholetý člen, kamarád a přítel Ivan Bajza.

img_0812bw.jpgZemřel 24. března 2012 po krátké nemoci ve věku 76 let.
V naší paměti zůstane zapsaný jako poctivý a čestný člověk ,který zasvětil svůj volný čas výchově mladých rybářů, kterým předával své zkušenosti a rybářské dovednosti.
Věříme, že řada z nich si společně s námi v tuto chvíli vybaví  Mgr. Ivana Bajzu jako milého a klidného člověka, který uměl poradit, pochválit, ale i rozumně napomenout.
Existuje-li rybářské nebe, tak určitě má v něm Ivan čestné místo.
Pokud jste znali Mgr. Ivana Bajzu věnujte mu společně s námi tichou vzpomínku. Petrův zdar!

Výbor MRS MO Kroměříž
Zveřejněno 13.4.2012

 

Kormoráni okupují náš revír.
Již na Výroční členské konferenci byla vedena rozsáhlá diskuze na téma plenění našich revírů nálety kormoránů.
Pro dokumentaci jsme zaznamenali na fotografijích jejich sněm na řece Moravě u rekreačního střediska Haná pod bývalým kroměřížským cukrovarem.
Na dalších fotografijích je jejich úlovek 50cm Parma, kterou dokáží bez problémů ulovit a vytáhnou na led. Podívejte se na fotogalerii.
Doufejme jen , že jednání s úřady o povolení snížení jejich počtu budou urychleně uzavřena a myslivecká sdružení nám zajistí jejich redukování.
Sledujte dál  kormorány na rybářských revírech a pokud budete mít možnost zachytit jejich práci a nebo vyskyt na fotografii zašlete na náš e-mail.

Zveřejněno 16.3.2012

 

MO MRS Kroměříž v současné době registruje 785 členů, a v letošním roce oslaví 110 výročí svého založení.

Zveřejněno 19.2.2012

 

Připravujeme

V rámci fotogalerie na našich webovských stránkách chceme dát prostor všem členům naší MO MRS Kroměříž.
I Vaší zásluhou se mohou stát naše společné stránky zajímavější a atraktivnější!
  Chcete se podělit a trochu pochlubit svým úlovkem? Chcete ukázat dalším rybářům , že i na našich vodách jsou trofejní ryby?

Stačí zaslat na e.mail rybari.km@seznam.cz fotografii  úlovku a uvést vedle Vašeho jména základní údaje o úlovku jako jsou:
datum, míry, revír , kdy a kde byla ryba ulovena a pokud ještě přidáte informaci jak jste rybu zdolali (např. přívlač, bójka, položená), tak to nebude mít chybu.

Zveřejněno 12.10.2011

 

Rybolov na štěrkovišti Hulín
Vzhledem k tomu, že štěrkoviště je stále pracoviště  a rybolov byl umožněn jen na základě dohody o respektování tohoto stavu, je nutné dodržovat zákazy, které vycházejí z interních nařízení pro toto pracoviště.
Mezi ně patří i dodržování zákazu vjezdu motorových vozidel, parkování přímo u vody, stanování a používání člunů.
Při nedodržování zákazů může dojít i k vyjmutí této vody z revírů MRS.